خانه / آب صنعتی / مطالب آموزشی آب صنعتی / Calibration Pot چیست و طریقه سایزینگ آن چگونه است ؟

Calibration Pot چیست و طریقه سایزینگ آن چگونه است ؟

Calibration Pot  یا  Calibration Column  چیست؟

یکی از ادواتی که در طراحی پکیج های تزریق استفاده می شود ، مخزن کوجک و مدرجی است که بعد از مخزن نگهداری مواد شیمیایی و قبل از پمپ تزریق در پکیج های تزریق قرار می گیرد .Calibration Pot چیست

در برخی فرایند های شیمیایی که مقدار تزریق (Dose) یک ماده شیمیایی در پروسس از اهمیت بالایی برخوردار است در پکیج های تزریق وجود Calibration Pot  لازم و ضروری خواهد بود . از آنجا که دبی بیشتر پمپ های تزریق به صورت مکانیکی تنظیم می شود لذا این با استفاده از این مخزن مدرج و در زمان یک تا دو دقیقه مقدار دوز ماده شیمیایی اندازه گیری می شود بدین ترتیب که پس از پرشدن Calibration Pot شیر A بسته می شود و شیر B باز شده و سپس پمپ استارت می گردد  و مقدار دبی پمپ شده در یک تا دو دقیقه از روی درجه ها خوانده می شود .

طریقه سایزینگ Calibration Pot :

این مخزن برای پمپ های بزرگ بر حسب یک دقیقه دبی پمپ و برای پمپ های کوچک بر اساس دو دقیقه دبی پمپ تزریق سایز می شوند و بهتر است جهت حصول دقت بیشتر در کالیبره کردن پمپ تزریق ؛ این مخزن باریک و بلند ساخته شود تا بتوان به راحتی تغییرات اندک انرا خواند . همچنین از  مخزن Calibration Pot  میتوان به صحت عملکرد شیر یکطرفه بعد از پمپ تزریق نیز اطمینان پیدا کرد بدین صورت که در زمان کالیبراسیون پمپ تزریق  سطح سیال در مخزن Calibration Pot به صورت آرام شروع به پایین امدن می نماید . در پایان هر کورس پمپ در صورتیکه این روند قطع شود و جهش لحظه ای در سطح سیال مشاهده شود ؛ این امر نشان دهنده معیوب بودن و یا کثیف بودن شیر یکطرفه بعد از پمپ تزریق می باشد .

در ادامه می توانید جهت آشنایی بیشتر با این وسیله ؛ کاتالوگ یکی از سازندگان این وسیله را دانلود نمایید .

دانلود

پسورد فایل : utilityprocessdesigner.ir

جهت دانلود ابتدا می بایست نام نویسی نمایید

 

همچنین ببینید

راهنمای انتخاب مواد شیمیایی جهت شستشوی ممبران اسمز معکوس

انتخاب مواد شیمیایی جهت شستشوی ممبران اسمز معکوس : یکی از مشکلات رایج در سیستم اسمز …

دیدگاهتان را بنویسید